Yatak Odasında Feng Shui

Duvarlarda ne olduğundan çarşafların rengine, hatta diş fırçanızı koyduğunuz yere kadar her şey sizi yansıtır ve etkiler, çünkü onları siz belirleyen sizsiniz” diyor Carter. Sizde mücevherleri ve pahalı akşam yemeklerini unutun, sonuçtan emin olmak istiyorsanız, yatak odalarınızı yeniden dekore edin

Önce koku

Kirli çoraplarınızı ve şortlarınızı yıkayın ve havalanması için odanın pencerlerini açın. Temizliğe biraz zaman ayırmak durumundasınız. Carter, “Yatağın altında toz olması, yatağın altının tozlu olduğu anlamına gelir” diyor ve ekliyor: “Sonuna kadar açılmayan kapı, sahibinin sıkışık olduğunu gösterir.”

Narenciye esanslı bir spreyle, odanın havasına hoş bir aroma katın. Komşunun bahçesinden birkaç tane çiçek koparın ve bir vazoya koyup kitsp rafına yerleştirin.

Negatif imajları yok edin

Yatak odanızın sıcak ve davetkar olması için ışıkları hafif karartın.Yatak odanızda bir televizyon ya da bilgisayar bulunması da müstakbel partnerinizin sizin hakkınızda olumsuz önyargılara varmasına yol açar. Dolayısıyla Tv ve bilgisayarı oradan hemen çıkarın. Etraftaki tüm kadın fotoğraflarını (özellikle annenizinki dahil) kimsenin göremeyeceği bir yere kaldırın.

Aynı şekilde yanardağ patlaması (şiddeti çağrıştırması), kış manzaralarını(frijid) ve sportif olay fotoğraflarını da (çok çocuksu) yok edin. Yerlerine yeşil çimler ya da güneşli deniz manzaralarını gösteren posterler asın. Perdeleri ve abajurları ten rengi seçin, yatak odanıza “daha çıplak” bir hava kazandıracaklardır.

Sıra en önemli şeyde

Şimdi de ilginizi, yatağınıza yönlendirmelisiniz. Yatağın başucunun duvara dayalı olmasına özen gösterin, böylece ikiniz de yatağa iki yandan rahatça girebilirsiniz.

Carter, ikiz yatağı iki kişilik yatağa tercih etmek gerektiğini söylüyor ama eğer paranız yatağınızı değiştirmeye yetmiyorsa, en azından ikinci bir yastığa yatırım yapabilirsiniz. Doğa konusundaki hassasiyetinizi ve bir şeyleri bakıp besleyebilecek olgunluğa sahip olduğunuzu göstermek için pencere kenarına birkaç saksı bitkisi yerleştirin.

Sıcak düşünün

Sizi ve partnerinizi simgeleyen iki kırmızı mumu, yatak odasının kapısının sağ-karşı köşesine yerleştirin. Feng Shui ilkelerine göre, bu köşe odanın seks ve ilişki köşesi. Carter, “Eğer bu köşeyi ısıtırsanız, cinsel yaşamınızı da ısıtırsınız” diyor.

Kırmızı hem aşkın rengi olduğu için hem de enerjiyi açığa çıkardığından, partnerinizsizin detaya yönelik bu ilginizi fark edecek ve hanenize olumlu bir puan yazılacaktır. Yatağın yakınına bir yere şampanya ve çikolata gibi duygusal gıda maddeleri koyun

Etiketler: , , , , ,
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama
    null