Ahmet Maranki Nefes Darlığı Bitkisel kür

Nefes darlığı kişinin nefes alıp vermesinin farkına varmasına denir.Bu rahatsızlık verici durumdur.Normalde kişi istirahat ederken nefes alıp verdiğinin farkında değildir.Bilinçaltında bu işlem gerçekleşir.Sağlıklı kişilerde günlük faaliyetlerde yada egzersizde hızlı nefes alıp vermekte hissettiğimiz durum aslında nefes darlığı denemez.Özellikle kilolu ve yaşlı kişilerde biraz efor sarfettikleri zaman bunu hissedebilir.

Solunum ve dolaşım yolu faaliyetleri kişinin isteklerini karşılayamadıkları konuma geldikleri zaman kişi nefes alıp verdiğin farkına varmaya başlar.Nefes darlığı başlıca akciğer ve solunum yolları ile ilgili hastalıklarda hissedilir.Akciğer ile ilgili bir çok sebepten dolayı nefes darlığı olabilir.Akciğer kanseri,astım,bronşit gibi nedenlerden dolayıda nefes darlanması gerçekleşebilir.Sigara tüketimide yine bu soruna neden olabilecek faktörler arasında sayılabilir.

Ahmet Maranki Nefes Darlığı Bitkisel Kür:

Malzemeler:

*10 tane karabiber

*10 tane karanfil

*6 tane zencefil

*5 tane tarçın

*Birer tutam ısırgan otu ve ayva yaprağı

Hazırlanışı:

Yukarıda sayılan bütün malzemeleri uygun kap içerisine atın.2 litre su ilave edin.15′er dakika aralığında 3′er bardak bu karışımdan için.Her içildiği zaman bir miktar ısıtıp bal ile tatlandırarak için.

Etiketler: , , , , , ,

Dr. Ahmet maranki ms hastalığı için önerileri

Multipl Skleroz ( MS ), merkezi sinir sistemini oluşturan beyin, beyincik ve omurilik gibi yapıları etkileyen ve genç erişkinlerde görülen bir hastalıktır.

İlk belirtileri bir gözde görme kaybı veya bulanıklığı, çift görme, konuşmada zorluk, bir beden yarımında güçsüzlük ve uyuşukluk, ellerde titreme, yürüme güçlüğü veya dengesizlik, ince hareketlerde beceri kaybı olan bu hastalık en çok 20 ile 40 yaşlar arasında ortaya çıkmaktadır. Hastalığa ait ilk belirtilerin ortaya çıkış yaş ortalaması memleketimizde 27, Batı ülkelerinin çoğunda ise 30 yaşında olup kadınlarda erkeklere göre iki kat daha fazla görülmektedir. Ancak yukarıda sayılan belirtilerin, tek başlarına MS hastalığı için özgün olmayıp, birçok başka nörolojik veya diğer hastalıkta da görülebileceğini unutmamak gerekir. MS kesinlikle bulaşıcı ya da bir akıl hastalığı değildir. MS’de ana sinirlerin üzerini kaplayan koruyucu miyelin tabakası bozularak, sinirler arasında küçük elektrik arızalarına sebep olur. MS hastalarında önemsiz halsizliklerden felce kadar geniş bir yelpazede yer alan bir takım semptomlar görülür. Her ataktan ya da kötüleşmeden sonra, bazı MS hastaları tamamen normal hallerine dönerken bazılarında kalıcı arazlar oluşur.

AHMET MARANKİ’NİN ÖNERDİĞİ BİTKİLER :
Isırgan Otu (Urtica dioica) : Isırgan otunun içerdiği bazı bileşikler, tıpkı arı soksı gibi bir etkiye neden olurlar. Isırgan otu demetlerini eldivensiz olarak tutmanız sayesinde son derece güçlü birçok yararlı bileşik vücudunuza enjekte edilir.

Semizotu (Portulaca oleracea) : İngiltere’de yayınlanan bir tıp dergisinde, MS hastası bir İngiliz biyokimyacı, bol magnezyum kaynağı olan semizotunu yemenin kendisine çok faydası olduğunu belirtmiştir. Günde 375 mg. kullandığını söyleyen biyokimyazı, böylece MS ataklarının azaldığını söylemiştir. Bir tabak dolusu buharda pişmiş semizotu, 375 mg. dozun alınmasında yardımcı olacaktır.

Etiketler: , , , , , ,
null
    null