Dr. Ahmet Maranki’den kıl dönmesi için bitkisel tedavi

Kıl dönmesi sorunu kılların kuyruk sokumundan yada göbek altından geçerek abse ve yara oluşturması durumuna denir. Kıl dönmesi oldukça acı veren rahatsızlıktır.Nedeni de kılın dışarı doğru çıkması gerekirken derinin içine doğru ilerlemesidir.Genellikle traş sonrası sakal bölgelerinde sıkça görüldüğü gibi çok sıkı elbiseler giyilmesi nedeniyle de görülebilmektedir.Özellikle kuyruk sokumunda ki kıl dönmelerinde ameliyata kadar giden operasyon olmanız gerektirebilir.Bu durumda mutlaka uzman hekime başvurmanızda fayda vardır.
Alternatif tıp yöntemlerinden şifa bulmak istyenler için ise Dr. Ahmet maranki’nin önerilerinide uygulayabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Önerileri;

Orta büyüklükte soğan dayanabileceğiniz ısıya kadar ocak veya fırın farketmez ısıtılır.Daha sonra bu soğan kıl dönmesi olan yere doğru konur ve bir müddet bekletilir.

Bu uygalama bir kaç defa tekrarlanabilir.Uygulamayı yaptıktan sonra soğan koyulan bölge gülsuyu ile temizlenebilir.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Dr. Ahmet maranki Selülit problemleri için masaj yağları

Selülit bir çok bayanın en çok şikayet ettiği problemlerden birtanesi ve tedaviside oldukça zor.Prof. Dr. Ahmet Maranki Selülit giderici masaj yağı önerdi. Ahmet Maranki bu yağ karışımı ile selülitli bölgeler 7 gün masaj yapıldığında selülitleri giderdiğini söyledi.

Selülit için masaj yağı:

• Biberiye yağı
• Kekik yağı
• badem yağı
• buğday yağı

Uygulama: Eşit miktarda Biberiye ve kekik yağını ve bu yağların yakıcı etkisini hafifletmek için az miktarda buğday ve badem yağını karıştırdıktan sonra Akşam yatmadan önce selülitli bölgelere aşağıdan yukarı doğru masaj yapın ve streç filmle sarın. Sabah kalktığınızda açın.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Dr. Ahmet Maranki Toksin atıcı kozmik salata tarifi

Vücutta yararlı maddelerin yanı sıra zararlı atıklar da yer alıyor.Toksinler, mikroorganizmaların salgıladıkları bir takım zehirli maddelerdir. Aslında bu zararlı atıklar, vücuttan bağırsaklar, böbrekler ve akciğerler yoluyla rahatlıkla dışarı atılabiliyor. Ancak bilinçsiz beslenme, stres, kahve, nikotin ve alkol gibi kötü alışkanlıklar nedeniyle vücut, zararlı maddelerin atmakta güçlük çekebiliyor.. Toksin atmak için kozmik salatanın çok yararlı olduğunu ,mutlaka yemeklerden önce yenilmesi gerektiğini açıkladı.
Toksin atıcı Kozmik salata tarifi:

Lahana, Maydanoz, Ispanak, Tere, Roka, Kırmızıturp, Havuç, Kuru soğan, Limon

Hazırlanışı: Tüm malzemeyi doğradıktan sonra üstüne limon ve nar şerbeti ilave edin.

Bu kozmik salatayı maksimum fayda sağlamak için yemeklerden önce yemeye önem verin.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Prof. Dr. Ahmet Maranki Depresyon problemleri için sarı Kantaron çayını Öneriyor

Ciddi depresyonu mutlaka bir psikiyatristin tedavi etmesi gerekir.Hafif depresyonda doğal ve bitkisel maddeler tedaviye yardımcı olabilir.

Hafif depresyon yaşam tarzımızı dengelemek ve pozitif enerji veren teknikleri uygulamakla kontrol altına alınabilir.

Sarı Kantaron: İçeriğindeki aktif bileşiklerden biri olan hipersinin anskiyetenin, depresyon ve değersizlik hissi gibi durumların tedavisinde çok önemli ilerlemeler sağlamaktadır.

Ciddi derecedeki depresyon hastalarının en büyük sıkıntısı olan uyku düzensizliklerini tedavi eden özellikleri vardır.

Kullanımı:1 bardak kaynar suya 1-2 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron koyup 10 dakika demlenmesini bekleyin ve sonra için. 4 ile 6 hafta boyunca günde 1 veya 2 bardak bu çaydan içilirse son derece etkili olur.

Not:Eğer hamile iseniz sarı kantaron kullanmayın ve kullanırken şiddetli güneş ışınına maruz kalmayın. çünkü bu bitki cildi güneşe karşı hassaslaştırmaktadır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Prof.Dr. Ahmet Maranki Egzama Hastalığına Bitkisel Tedavi Yöntemi

Egzama Nedir? : Derinin sulanmasıyla meydana gelen bir iltihaptır. Daha çok el ayak ve yumuşak dokuda görülür. Kanın terkibinin bozulmasıyla alakalandırılmıştır. Karaciğer temizlenmesiyle tedavi edilebilir,

Pratik Bitkisel Formüller
* 1 çay bardağı su veya ispirto içinde 10 adet aspirin eritilip, pamukla hastalıklı cilde sürülür.
* Taze sarımsak otu sıkılır, elde edilen suyu hastalıklı bölgeye sürülür.
* Karanfil toz halinde, toz haline getirilmiş nöbet şekeriyle karıştırılır. Bu karışımdan sabah akşam yenilir.
* Funda tohumu kaynatılır, posası egzamalı bölgeye sarılır.
1 bardak suya, 10-15 gram adaçayı konulur. 5 dakika kayanatılarak, bu suyla hastalıklı bölgeye yıkama ya da kompres yapılır.
* 1 avuç ısırgan yaprağı ispirto içine konulur. 1 hafta bekletilip, aynı nispette suyla karıştırılır. Hastalıklı cilde pansuman yapılır.

*Defne yaprağı, tohumu ve ince dalları kaynatılır. Sıcak bir şekilde hasalıklı cilt 5-10 defa bu suyun içine sokulur.
*Kekik ezilir, limon suyuyla merhem haline getirilir ve hastalıklı cilde sürülür.
*El ve ayak egzamaları için taze dutun kaynatılarak veya pekmezinin sıcak suda ıslatılarak el ve ayaklara gece yatarken sürülmesiyle egzama önlenebilir. Dut pekmezi kanı temizlediğinden tüketilmesi egzama tedavisine yardımcı olur.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,
null
    null