Selülit ve Çatlaklar için Doğal Tedavi

Selülit, yaşa ve kiloya bakmaksızın bayanların büyük çoğunluğunu etkiye almıştır. Vücutta hızlı kilo alıp verme ya da fazla kiloya bağlı olarak meydana gelen çatlaklar ise yetişkin bayanların %70’inde, hamile bayanların ise %90’nında görülmektedir. Selülitin fazla kilolar ile pek alakası yoktur. Vücuttaki su kaybı, cilt hücrelerinin zarar görmesi ve bağ dokunun zayıflaması ile selülit oluşumu başlar. Bu yüzden sadece selülitli bölgedeki yağların yakılması selülitleri yok etmek için yeterli değildir.

Selülitleri yok etmek ve çatlakları iyileştirmek için cildin güçlendirilmesi gerekir. Organizmaya sıvı takviyesi yaparak, hücre güçlendirici besinler ve zarar görmüş cilt dokularını iyileştirecek enzimler alarak ve cilt yenileyici bir aktivatör kullanarak zarar görmüş cilt yapısı tamir edilebilir.

Selülitler ve çatlaklar üzerinde etkili çeşitli kremler vardır. Günümüzde cilt çatlaklarını önlemek ve iyileştirmek için kolajen ya da elastini; C vitamini (askorbik asit), bakır peptit, kakao yağı, E vitamini ile birleştirmeye teşvik eden ürünler bulunabilir.

A vitamini ya da retinol, kolajen üretimini arttırdığı, cildi daha sağlıklı ve genç hale getirdiği düşünülen diğer etken maddelerdir. Çatlak tedavisinde kullanılan A vitamini, yeni cilt hücrelerinin oluşmasını sağlayarak cildi daha sağlıklı hale getirir.

Bacak ve Karında Meydana Gelen Çatlaklar İçin Evde Yapılabilecek Krem

Malzemeler:

Malzemeleri karıştırdıktan sonra hergün duştan sonra çatlamış derilerinize uygulayın.

Selülitlere Karşı Evde Hazırlayabileceğiniz Selülit Kremi

Malzemeler:

Malzemeleri karıştırdıktan sonra meydana gelen selülit kremini sabah ve akşam selülitli bölgelerinize aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak uygulayın.

Etiketler: , , , ,

Dr. Ahmet maranki Selülit problemleri için masaj yağları

Selülit bir çok bayanın en çok şikayet ettiği problemlerden birtanesi ve tedaviside oldukça zor.Prof. Dr. Ahmet Maranki Selülit giderici masaj yağı önerdi. Ahmet Maranki bu yağ karışımı ile selülitli bölgeler 7 gün masaj yapıldığında selülitleri giderdiğini söyledi.

Selülit için masaj yağı:

• Biberiye yağı
• Kekik yağı
• badem yağı
• buğday yağı

Uygulama: Eşit miktarda Biberiye ve kekik yağını ve bu yağların yakıcı etkisini hafifletmek için az miktarda buğday ve badem yağını karıştırdıktan sonra Akşam yatmadan önce selülitli bölgelere aşağıdan yukarı doğru masaj yapın ve streç filmle sarın. Sabah kalktığınızda açın.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu Beyaz Lahana Faydaları

Değerli okuyucu, size bugün öyle bir sebzeden bahsedeceğim ki, bu nimetin hikmeti saymakla bitmez. Yeter ki, onu ne zaman ve neye karşı kullanacağınızı biliniz… Bana sorsalar, “İnsan sağlığı üzerinde etkili olan en önemli üç sebzeyi önem sırasına göre sıralayınız” diye. Cevabım, birincisinden üçüncüsüne kadar hep beyaz lahana olurdu. Dördüncü ve beşinci sırayı brokoli ve kereviz alırdı. Beyaz lahana çok yönlü bir sebzedir. Onu her araştırmaya başladığımda yepyeni bir özelliğini buluyordum. Halen de araştırdı-ğım bir sebzedir. Onun kürünü yapmaya başladıktan sonra birkaç gün içerisinde vücudunuzdaki değişikliğin farkına varabiliyorsunuz.  İçeriğinde öylesine güçlü etkin maddeler ki, işte bunlardan birkaç tanesi; u-vitamini, diindolmetan, izotiyosiyanat, glucoiberin, folacin, crocetin… 

Selülite  karşı etkili

Beyaz lahana kürü, yağ dokusunda birikmiş toksinleri vücuttan dışarı atar. Besinler üzerinden aldığımız toksinleri, vücudumuzdaki biyotransformasyon mekanizmasını harekete geçirerek dışarı atar. İlaçlarını aldıkları halde, kan şekerini düşürmekte zorlanan şeker hastalarının kan şekerini düşürmelerinde büyük yardımcıdır. Selülitleri önler ve yok eder. Kan dolaşımı bozukluğu şikâyetiyle sık sık karşılaşan orta ve ileri yaş grubunun imdadına yetişir.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
null
    null