Dr. İbrahim Saraçoğlu astım için bitki kürü

Astım solunum yolunun iltihaplanması sonucu duyarlı hale getiren hastalıktır.Astıma neden olan sebepler tam bilinememektedir.Ama doğuştan soluk borusu duyarlı kişilerin zamanla çevresel etkilerle birlikte astıma yol açtığı sanılmaktadır.Astım için çeşitli ilaçalr bulunmaktadır ama bu ilaçların hastalık üzerinde tam olarak iyileştirici etkisinin bulunduğu söylenemez.Etkisiz bu ilaçların yerine hasta aşı olması gerekmektedir.

İbrahim Saraçoğlu’nun astım,solunum yolları,nefes darlığı çekenler için önerdiği bitkisel formül şöyledir;

Malzemeler;

*6-7 tane keçiboynuzu

*Yarım litre su

Hazırlanışı; Orta büyüklükte ki 6-7 tane keçiboynuzu küçük küçük parçalar haline getirilir.Yarım litre kaynar suyun içine bu kırdığımız parçalar atılır.7-8 dk kadar kaynattıktan sonra soğuması beklenir ve cam kavanoz içine konur.3 gün boyunca buzdolabında muhafaza edilir.

Her sabah ve akşam yemeklerden önce 20 gün ara vermeden bu kürü taze olarak yayıp uygulayın.20 gün geçtikten sonra 15 gün daha ara vermeden tekrar uygulayın.

Etiketler: , , , , ,

İbrahim Saraçoğlu sivilceler için soğan kürü

iltahaplı sivilceleri sıkmak daha kötü cilt problemlerine neden olabilir. Bu şekil sorunları olanların bir doktora danışarak cilt sorunumu yoksa altında yatan başka sebepler olup olmadığı araştırılmasında fayda var.Dr. İbrahim Saraçoğlu iltihaplı sivilceleri kurutmak için yemeklik soğanın çok etkili olduğunu anlatıyor.

Bu sivilcelerin uç kısımlarının sarı ipliksi iltihaplı görünümde olduğunu ve bazen kaybolduğunu, zaman zaman da tekrar çıktığını belirten doktor Saraçoğlu böyle sivilceler için soğan kürü kullanılmasını tavsiye ediyor.
İtihaplı sivilceler için soğan kürü uygulaması oldukça basit. Yapmanız gereken yemeklik kur soğanın suyunu bir pamuk üzerine birkaç damla damlatmak ve pamuğu 2-3 dakika kadar iltihaplı sivilce üzerinde bekletmek. Soğan suyu kürü 7 gün boyunca ve günde iki defa, 6 saat ara ile uygulanmalıdır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu Anne sütünü Arttırmak için Dereotu Kürü

Beslenme kültürümüzde yeri olan dereotunun sapları ve yaprakları zengin E-vitamini deposudur. C-vitamini bakımından öylesine zengindir ki, miktar olarak E-vitamininin en az on katı kadardır

Anne sütünü artırıcı
Bir hafta boyunca öğle ve akşam yemeklerinden önce birer tutam (dört-beş gram) taze dereotu tüketilmesi anne sütünü artırmakta etkili olabilmektedir. İleri dönemlerde tekrar azalma olduğunda aynı şekilde bir haftalık taze dereotu tüketimi yeterli olacaktır.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kireçlenmeye karşı Çınar yaprağı Kürü

Sonbahar yapraklarıProf. Dr. İbrahim Saraçoğlu Çınar yaprağındaki mucizeyi açıkladı. Kireçlenme sorunlarına  karşı kurutulmuş olgun çınar yaprağı kürünü öneriyor.

Çınar yaprağı kürü beyinde oluşan kireçlenme haricinde vücudun her bölgesinde oluşan kireçlenmelerin giderilmesi için büyük fayda sağlıyor.

Kireçlenmeye karşı Çınar yaprağı kürü :

Hazırlanışı: 1 su bardağı klorsuz suyun içine 1.5 yemek kaşığı kurutularak ufalanmış olgun çınar yaprağı koyarak 1 dakika (daha fazla değil) kaynattıktan sonra ılımaya bırakın. Ilıdıktan sonra süzün .

Uygulanışı: Sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında aç karnına 1 bardak, Öğle yemeği ile akşam yemeği arasında aç karnına 1 bardak için.

Bu uygulamayı 15 gün yaptıktan sonra 3 gün ara verin. Tekrar 15 gün daha uygulayın.

Dikkat: Bu kür Her defasında  taze olarak hazırlanmalıdır.Kaynatma süresi 1 dakikadan fazla olmamalıdır. ve aç karnına içilmelidir.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu Beyaz Lahana Faydaları

Değerli okuyucu, size bugün öyle bir sebzeden bahsedeceğim ki, bu nimetin hikmeti saymakla bitmez. Yeter ki, onu ne zaman ve neye karşı kullanacağınızı biliniz… Bana sorsalar, “İnsan sağlığı üzerinde etkili olan en önemli üç sebzeyi önem sırasına göre sıralayınız” diye. Cevabım, birincisinden üçüncüsüne kadar hep beyaz lahana olurdu. Dördüncü ve beşinci sırayı brokoli ve kereviz alırdı. Beyaz lahana çok yönlü bir sebzedir. Onu her araştırmaya başladığımda yepyeni bir özelliğini buluyordum. Halen de araştırdı-ğım bir sebzedir. Onun kürünü yapmaya başladıktan sonra birkaç gün içerisinde vücudunuzdaki değişikliğin farkına varabiliyorsunuz.  İçeriğinde öylesine güçlü etkin maddeler ki, işte bunlardan birkaç tanesi; u-vitamini, diindolmetan, izotiyosiyanat, glucoiberin, folacin, crocetin… 

Selülite  karşı etkili

Beyaz lahana kürü, yağ dokusunda birikmiş toksinleri vücuttan dışarı atar. Besinler üzerinden aldığımız toksinleri, vücudumuzdaki biyotransformasyon mekanizmasını harekete geçirerek dışarı atar. İlaçlarını aldıkları halde, kan şekerini düşürmekte zorlanan şeker hastalarının kan şekerini düşürmelerinde büyük yardımcıdır. Selülitleri önler ve yok eder. Kan dolaşımı bozukluğu şikâyetiyle sık sık karşılaşan orta ve ileri yaş grubunun imdadına yetişir.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

İbrahim Saraçoğlu Sigarayı bırakmak için bitkisel yöntemler

1 tatlı kaşığı karabaş otunu 1 su bardağı suda 3 dakika kaynattıktan sonra için .Bu uygulamayı gün boyunca en az 3 kez olmak üzere tekrarlayın.

Bu uygulamayı gün aşırı tekrar edin.Bir gün içip bir gün bekleyin .

-Eğer uygulamayı gün boyu tekrar edemiyecek durumdaysanız evde bulunmadığınız zamanlarda karabaş otunun sapını cebinizde bulundurun ve sigara içmek istediğiniz zamanlarda karabaş sapını çiğneyerek sigara isteğinizi giderin

-Aslan pencesi sapı(düz yapraklı olanı) canınız sigara istediği zaman çiğnerseniz sigara isteğiniz azalır
-Karabaş otu bitkisi ile sigarayı bırakabilirsiniz ,Fakat herşeyden önce sigarayı gerçekten bırakmak istemelisiniz.Hem kendi sağlığınız hem de sevdikleriniz için sigaradan uzak durun.

Etiketler: , , , , , , , ,
null
    null