Ahmet Maranki Nefes Darlığı Bitkisel kür

Nefes darlığı kişinin nefes alıp vermesinin farkına varmasına denir.Bu rahatsızlık verici durumdur.Normalde kişi istirahat ederken nefes alıp verdiğinin farkında değildir.Bilinçaltında bu işlem gerçekleşir.Sağlıklı kişilerde günlük faaliyetlerde yada egzersizde hızlı nefes alıp vermekte hissettiğimiz durum aslında nefes darlığı denemez.Özellikle kilolu ve yaşlı kişilerde biraz efor sarfettikleri zaman bunu hissedebilir.

Solunum ve dolaşım yolu faaliyetleri kişinin isteklerini karşılayamadıkları konuma geldikleri zaman kişi nefes alıp verdiğin farkına varmaya başlar.Nefes darlığı başlıca akciğer ve solunum yolları ile ilgili hastalıklarda hissedilir.Akciğer ile ilgili bir çok sebepten dolayı nefes darlığı olabilir.Akciğer kanseri,astım,bronşit gibi nedenlerden dolayıda nefes darlanması gerçekleşebilir.Sigara tüketimide yine bu soruna neden olabilecek faktörler arasında sayılabilir.

Ahmet Maranki Nefes Darlığı Bitkisel Kür:

Malzemeler:

*10 tane karabiber

*10 tane karanfil

*6 tane zencefil

*5 tane tarçın

*Birer tutam ısırgan otu ve ayva yaprağı

Hazırlanışı:

Yukarıda sayılan bütün malzemeleri uygun kap içerisine atın.2 litre su ilave edin.15′er dakika aralığında 3′er bardak bu karışımdan için.Her içildiği zaman bir miktar ısıtıp bal ile tatlandırarak için.

Etiketler: , , , , , ,

Dr. Ahmet Maranki cilt bakımı maskesi

Gereken Malzemeler : cilt bakımı için yumurta ve havuç maskesi

1 yumurta sarısı
yarım tatlı kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı dolusu havuç suyu

Uygulanışı: Cildimizde uygulanacak bölge  önceden yıkanır.Bütün  malzemeler yice karıştırılarak cilde uygulanır.  15 dakika etki etmesi beklenir.Arkasından bol su ile yıkanır.

Etiketler: , , , , , ,

Dr. Ahmet Maranki adet söktürücü bitki tarifi

Bazı bayanların adet dönemleri çok sıkıntılı ve problemli geçmektedir. Dr. Ahmet Maranki bu gibi şikayetlerde kullanılacak şifalı bitkilerden yapılacak çayı önermektedir: Maydanoz, civanperçemi, papatya, nane, nergis, kimyon, safran, rezene, anason, havuç tohumu, karabaş otu, misk ve adaçayı gibi bitkilerden hangisi istenirse o bitki, çay şeklinde demlenip içilir. Bu şifalı bitkilerden yapılan adet söktürücü çaylardan günde 3-4 bardak içilmelidir. Bunu ek olarak taze üvez meyveleri tüketmek de adet kanaması sökücü etkiler doğurarak faydalı olacaktır.

Diğer adet sökücü şifalı bitkiler

Adet söktürücü ilaç olarak dereotu kullanılmasını da tavsiye eden Ahmet Maranki, adet kanamasını söktürmek için 2 çay kaşığı dövülmüş dereotu tohumu ile adet söktürücü bitki çayı hazırlanmasının ve içilmesinin de adet sökmeye yardımcı olacağını söylüyor.

Prof. Dr. Ahmet Maranki adet düzensizliği için zerdaçal bitkisinin çay biçiminde demlenip içilmesinin veya zerdaçalın toz haline getirilerek kullanılmasının etkili olacağını belirtiyor.

Adet sökücü olarak kereviz tüketilmesi; civan perçemi ile hatmi çiçeğinin karışımıyla bitki çayı yapılıp içilmesi de Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin adet sökücü, adet kolaylaştırıcı formüllerinden olduğu ve adet sökücü şifalı bitkiler isteyenlere tavsiye ettiği tedavi yöntemlerindendir.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Dr. Ahmet Maranki Kısırlık tedavisinde Kullanılacak şifalı bitkiler

İnfertilite kısırlık çiftlerin düzenli bir cinsel yaşamı olmasına rağmen 1 senilik süre zarfında gebelik oluşmaması olarak isimlendirilir..Kısırlık çiflerin evliliklerindede sorunlar yaşatabilir. birbirini şuçlamalar en tehlikeli konuşma biçimir. Tedavisi için ileri teknoloji gerektiren yöntemler kullanmayı gerektirir.

Teknolojiye başvurmadan önce gebelik şansının yaşam tarzınızdaki ya da diğer değişikliklerle artırılıp artırılmayacağını anlamak için buna neden olan herşeyi ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu süre zarfında da doğal alternatifleri değerlendirmekte fayda var.

Kısırlık tedavisi için önerilen şifalı bitkiler:

Ahududu (Rubus idaeus) : Kadınlarda hamilelik sırasında ortaya çıkan rahim iltihapları için ahududu yapraklarından yapılan çay önerilir. Hayvan yetiştiricileri ahududu yapraklarını,üretkenliklerini arttırmak için erkek hayvanların yemlerine karıştırırlar.

Herbalist Kathi Keville kısır erkeklerin ahududu yapraklarından yapacakları çayı demleyip içmelerini öneriyor.

Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Prof.Dr. Ahmet Maranki Egzama Hastalığına Bitkisel Tedavi Yöntemi

Egzama Nedir? : Derinin sulanmasıyla meydana gelen bir iltihaptır. Daha çok el ayak ve yumuşak dokuda görülür. Kanın terkibinin bozulmasıyla alakalandırılmıştır. Karaciğer temizlenmesiyle tedavi edilebilir,

Pratik Bitkisel Formüller
* 1 çay bardağı su veya ispirto içinde 10 adet aspirin eritilip, pamukla hastalıklı cilde sürülür.
* Taze sarımsak otu sıkılır, elde edilen suyu hastalıklı bölgeye sürülür.
* Karanfil toz halinde, toz haline getirilmiş nöbet şekeriyle karıştırılır. Bu karışımdan sabah akşam yenilir.
* Funda tohumu kaynatılır, posası egzamalı bölgeye sarılır.
1 bardak suya, 10-15 gram adaçayı konulur. 5 dakika kayanatılarak, bu suyla hastalıklı bölgeye yıkama ya da kompres yapılır.
* 1 avuç ısırgan yaprağı ispirto içine konulur. 1 hafta bekletilip, aynı nispette suyla karıştırılır. Hastalıklı cilde pansuman yapılır.

*Defne yaprağı, tohumu ve ince dalları kaynatılır. Sıcak bir şekilde hasalıklı cilt 5-10 defa bu suyun içine sokulur.
*Kekik ezilir, limon suyuyla merhem haline getirilir ve hastalıklı cilde sürülür.
*El ve ayak egzamaları için taze dutun kaynatılarak veya pekmezinin sıcak suda ıslatılarak el ve ayaklara gece yatarken sürülmesiyle egzama önlenebilir. Dut pekmezi kanı temizlediğinden tüketilmesi egzama tedavisine yardımcı olur.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,
null
    null