Meme sağlığı mamografi ve gözetim

Geleceğe emin adımlarla sağlıklı olarak devam etmek istiyorsanız göğüslerini korumak ve düzenli kontrolleri olsun kadınların bazı adımlar atması gerekir. İşte size güven verici sonuçlar elde yardımcı olabilecek bir kaç şey vardır:
1. Rutin mamogram kontrolü yaptırın. Her ne kadar uzun vadede faydaları mamogram son soru altında, doktorlar ve araştırmacılar, düzenli bir x-ray şu anda kadın sağlığı ve meme durumunu izlemek için kullanılabilir en iyi yöntem olduğunu kabul geldiler. Bu düşük doz x-ray görünümleri, iki veya daha fazla perspektif aldığı her meme ayrı bir sıkıştırma içerir. Sonuçları hekimlere çok kısa bir süre rapor fotoğraf birkaç gün içinde okunur. X-ışınları kistleri, tümörleri tespit etmek ve kanal tıkanıklıkları, böylece bu uygun bir şekilde ve derhal tedavi edilebilir yardımcı olabilir. Kırk yaşın üzerindeki kadınlar yıllık mamogram olması için, çeşitli sağlık ve aile faktörlere bağlı olarak öneriler alabilirsiniz.

2. Kadınlar çocuklar önceki hayatında olan ve meme kanseri riskini azaltabilir onların daha fazla çocuk var. Bu gerçeği gebelik, eğer değiştirilmemiş, sol kanser neden olabilir meme değişiklikleri uyarır kaynaklanmaktadır. Ise korelasyon ne açık ne de tutarlı, kimin genç veya çoklu gebelik bu kategoriye dahil kadınların sakinleştirebiliriz.
3. Bir yemek, yüksek lif, düşük yağ diyeti. Araştırmalar, kadınların daha az meme kanseri eğilimli olabilir beslenme yağ yüksek düzeyde bir kaçının gösterir. Daha az kırmızı et ve tavuk veya balık, yanında bol sebze ve meyve her gün yemeye çalışın. Buna ek olarak, amacı bütün buğday ve benzeri kaynaklardan günlük diyet yeterli gram lif almak veya pişmiş sebze, taze.
4. Günlük egzersiz otuz dakika al. Yeni yapılan bir çalışmada kadınların 30-40 dakika her gün egzersiz gösterdi olanlar düzenli olarak egzersiz olmayan daha az kansere yakalanma riski vardı. Egzersiz hangi daha fazla bedensel sağlığı arttırmak ve bağışıklık fonksiyonu teşvik dolaşım ve kas koordinasyonu, geliştirir. Bu avantajlar iyi meme sağlığı için de katkıda bulunabilir.
5. Sigara içmeyin veya fazla alkol içmek. Sigara, bu meme kanalları veya damarlar yerleşmek ve tümör büyümesini teşvik vücut boyunca serbest radikallerin birikimine katkıda dolaşım sıkıştırır. Günde ikiden fazla içecek önemli alkol tüketimi artmış meme kanseri riskini bağlı olmuştur. Içecek ve ılımlılık duman, eğer at all.
6. Göğüs travması kaçının. Darbeler, yoğun basınç, veya herhangi bir yaralanma nadiren Kansere büyümek içine hücre anomalilerin yol açabilir. Zaman, bir spor sutyen giymek egzersiz. Eğer koruyucu giysiler kullanmak takım sporları oynarlar.
7. Hemşire çocuklarınız. Şişe yerine-senin bebekler, meme-onları beslemek besleme. Çalışmalar bir bebek için en iyi ve emziren anne sütü olduğunu göstermek de anneler için meme sağlığı destekler.

Etiketler: , , , ,

Çocuk emzirmek göğüs kanserini engelliyor mu?

Bebek emzirmenin koruyucu etkileriyle ilgili bu sefer anneleri ilgilendiren yeni haberler var. Bir kadın bir seneden fazla bebeğini emzirdiğinde belki de göğüs kanseri riskini azaltıyor.

Eski araştırmalar üzerine yapılan ve bu haftanın The Lancet dergisinde yayınlanacak olan yeni çalışma doğumun ve çocuk emzirmenin koruyucu etkilerini ana hatlarıyla açıklıyor.

Yine de bazı kanser uzmanları bu haberin etkileri abarttığını düşünüyor.

Amerikan Kanser Derneği göğüs ve üreme organları kanseri direktörü PhD Debbie Saslow, “Hayat tarzının daha önemli etkileri var. Diet, hareket seviyesi, hormon yenileme terapisi gibi etkiler kadınların kanser olma riskini etkiliyor. Bu çalışma emzirmenin tahmin edildiğinden daha fazla koruyucu etkisi olduğunu gösteriyor.

Çalışmada 30 ülkede bulunan 150.000 kadın üzerindeki veriler analiz edildi. Her ülkede yapılan çalışma emzirmenin meydana gelmesiyle ilgili bilgileri ve göğüs kanseri olan 50.000 kadın için çocuk doğurmanın diğer yönleriyle ilgili bilgileri içeriyor. Bu veriler, göğüs kanseri olan 97.000 kadından alınan bilgilerle birleştirildi.

Bulgulara göre, batı ülkelerinde yaşayan kadınlar diğer ülkelerdeki kadınlara göre daha kısa dönemlerde bebeklerini emziriyorlar. Aynı zamanda, bebeğini emziren kadınlar, her emzirmede göğüs kanseri olma riskini %4 oranında ve buna ek olarak her doğumda %7 oranında düşürüyorlar.

İngiltere’deki Oxford Üniversitesi’nde epidemiolojist olan çalışma yazarı PhD Valerie Beral yazısında, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki değişik yaş ve etnik orjine sahip ve farklı doğum özellikleri ve karakteristikleri olan kadınlar için daha önemli olduğu ve sürekli görüldüğünü yazdı.

Saslow ise, “Bir kadının ne kadar uzun çocuğunu emzirirse o kadar iyi kanserden korunduğunu biliyorduk. Bu çalışma bize daha fazla veri verdi. Gelişmiş ülkelerdeki sosyal kurumlar özellikle doğum yaptıktan sonra işe dönen kadınların bebeklerini emzirebilmelerini daha mümkün kılmak için kararlar almalıdır. Yine de, çocuk emzirmenin değerini abartmamız veya kadınları bebeklerini emziremedikleri için suçlu hissettirmememiz gerekiyor” diye konuştu.

“Bebek emzirme ile ilgili karar gerçekten de çok kişiseldir ve kadınların bebeklerini emzirme veya emzirememe konularında birçok geçerli sebebi vardır. Bazı sebepler bazı kadınlar için kendisini göğüs kanserinden korumaktan daha önemlidir”.

Saslow son olarak, “Kadınlar, çocuklarını emzirmek istemediğinde çok büyük kanser riski altında olduğunu veya kendilerini suçlu hissetmemelidir” diye konuştu.

Etiketler: , , ,
null
    null