Cilt kanseri hakkında bilgiler

Cilt Kanseri
Deri kanseri çok ciddi. Seni öldürebilirim. Deri kanseri çok ciddi bir koşul Amerikalılar milyonlarca her yıl etkilemektedir. Bu zayıf bir hale getirmek için ölümcül bir hastalıktır. Bu etki, her yıl, ve henüz, bu bulunursa önlenebilir için çarpımı olduğunu. Bir milyon yeni vaka üzerinde grubu, her yıl ABD’de yaklaşık seksen yüzde bazal hücreli karsinom tanısı olacaktır. Skuamöz hücreli karsinom ve yüzde on altı ve durumlarda dört yüzde teşkil melanom vardır. Deri kanseri sık vücudun alanlarda genellikle güneş ışınlarının maruz görünür.
Deri kanseri Türleri
Bazal Hücre Karsinomu
Her ne kadar da koyu tenli insanların etkileyebilir yaygın adil cilt ile insan, ışık saç, ve yeşil, mavi ya da gri gözler görülür. Bu kanser, genellikle vücudun bir alan ile sınırlı bir yavaş büyüyen türüdür. Ayrıca kolay, böylece 95 yüzde tedavi alma şansını artan algılanır.
Bazal hücreli karsinom beş belirtiler:
Açık yara bu bleeds, oozes veya crusts fazla üç hafta süreyle açık kalır.
Göğüs bir kırmızımsı yama, kol, omuz veya bacaklar. May uyuz veya zarar veya Mayıs değil.
Bir parlak çarpma veya saydam’s nodül. Herhangi bir rengi, beyaz olması. , pembe veya tabaklama, siyah veya kahverengi için kırmızı. Bir köstebek ile karıştırılmamalıdır.
Biraz yüksek haddelenmiş sınır bir pembe büyüme. Bir sert merkezi hizalamayı etti. Küçük kan damarlarının yüzeyinde gelişebilir.
Kötü tanımlanmış sınırları olan bir scarlike alanı. Rengi, sarı beyaz veya sinirli.
Skuamöz Hücre Karsinomu
Sık beraber aynı zamanda vücudun herhangi bir parçası görülen olabilir her zaman güneş radyasyonu maruz bölgelerde görülmektedir. Bunlar genellikle deride ancak bazı durumlarda, bu yakınlardaki doku ve organ sistemlerine, ölümcül bir görüntüleştirme yayar. Bu yaygın yaralı deri, yanık gibi oluştuğunda, izleri, henüz birkaç hafta veya alanları kimyasallar ve radyasyon x kimden maruz-ışınları için iyileşmiş değil yaralar. Bazen karsinom bir neden için görünür. Skuamöz hücreli karsinom da genetik kalıtsal olabilir.
Ancak deri kanseri koyu tenli kişilerin yaklaşık üçte ikisini bu Skuamöz Hücre tipi adil cilt ile İnsanlar karsinomu bu tür geliştirmek için predisposed vardır.
Skuamöz hücreli karsinom ve belirtiler:
Düzensiz sınırları olan bir kırmızı, pullu yama bu crusts ve bleeds.
Bir o bleeds ve crusts hafta ve iyileşmeyen bir yara.
Ve kan  hızla büyümeye bir orta depresyon ile bir yüksek büyüme.
Skuamöz hücreli karsinoma bir daha yüzde 95 tedavi oranı eğer tespit ve erken tedavi vardır.
Melanom

Cilt kanserinin en ciddi formu melanom olan zaman erken aşamada tespit ama ölümcül tedavi kolay olduğu kanser yayılıyor. Caucasians sayısı melanom ile etkilenen son yirmi yılda üç katına sahiptir. Kadın 29 25 yaş için, melanom cilt kanserinden ölümlerin yaklaşık yüzde seksen sorumludur.
Melanom burada vücudun pigmentasyon üretilir ve melanosit in kaynaklanıyor. En melanomas renk, ya siyah veya koyu kahverengi, ancak onlar da pigmentasyon yoksun olabilir ve deri olmak,,, kırmızı pembe veya mor renkli.
In situ melanom hücrelerinde melanin yapımı sorumlu, vücudun pigmenttir. En melanomas ya siyah veya kahverengi ama bazen, kırmızı veya mor pembe olabilir. Süre istilacı melanomas olanlar vücudun diğer bölgelerine yayılmış olan in situ melanom olarak, sert muamele yapma melanomas lokalizedir.
Melanomas genellikle siyah, kahverengi ya da çok renkli yamalar veya nodüller düzensiz bir özet ile. Onlar Mayıs kabuğu veya kan ve genellikle formu mevcut moles üzerine.
Bir köstebek değişiklikler veya vücudunuzun herhangi bir tek growths varsa, hemen deri hastalıkları uzmanı veya aile doktorunuza gidin

Etiketler: , ,
null
    null