Dr. Ahmet Maranki’den kıl dönmesi için bitkisel tedavi

Kıl dönmesi sorunu kılların kuyruk sokumundan yada göbek altından geçerek abse ve yara oluşturması durumuna denir. Kıl dönmesi oldukça acı veren rahatsızlıktır.Nedeni de kılın dışarı doğru çıkması gerekirken derinin içine doğru ilerlemesidir.Genellikle traş sonrası sakal bölgelerinde sıkça görüldüğü gibi çok sıkı elbiseler giyilmesi nedeniyle de görülebilmektedir.Özellikle kuyruk sokumunda ki kıl dönmelerinde ameliyata kadar giden operasyon olmanız gerektirebilir.Bu durumda mutlaka uzman hekime başvurmanızda fayda vardır.
Alternatif tıp yöntemlerinden şifa bulmak istyenler için ise Dr. Ahmet maranki’nin önerilerinide uygulayabilirsiniz.

Kıl Dönmesi Önerileri;

Orta büyüklükte soğan dayanabileceğiniz ısıya kadar ocak veya fırın farketmez ısıtılır.Daha sonra bu soğan kıl dönmesi olan yere doğru konur ve bir müddet bekletilir.

Bu uygalama bir kaç defa tekrarlanabilir.Uygulamayı yaptıktan sonra soğan koyulan bölge gülsuyu ile temizlenebilir.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Dr. Ahmet Maranki Kozmik Beden Temizliği Hakkında Bilgiler

ahmet-marankiKozmik beden temizliği; ilkbaharda mart, nisan, mayıs aylarında, sonbaharda ise eylül, ekim, kasım aylarında ayın gökteki hareketine göre, yine gökteki ayın(kameri) 9.günü başlanır, 15. günü bitirilir. 15. gün dolunayda kozmik beden temizliği, lavman, detoks, arınma yapılarak, karaciğer, safra ve kalın bağırsak temizliği yapılmış olur.
Tecrübeler göstermiştir ki, kozmik beden temizliği sonrasında kan değerlerinden başlayarak, bağışıklık sistemine kadar olağanüstü değişiklikler yaşanmıştır. Bedenin 60 yılda 10 yaş gençleşmesi sağlanabilmektedir.
Herkesin yalnız başına evinde yapabileceği 1 haftalık kozmik beden temizliği için yapılması gerekenlerin başında;
birinci olarak beslenme alışkanlığımızı değiştirmek,
İkinci olarak bedene alacağımız bitki sularıyla beslenmeyi uygulamamız, üçüncü olarak da bir hafta metodlu olarak sulu lavman, detoks uygulaması gelir.
7inci güne özel 1 bardak zeytin yağı ve 1 bardak limon suyunu akşamları yudum yudum planlı olarak anlatıldığı gibi kullanıp içerek gece yatılır. Beden ve karaciğer sıcak tutulur. Programın 8inci günü yani ayın(gökteki ayın) 15’inden 16’sına geçilen sabah yine lavman, detoks yaparak temizlenip, arınma gerçekleştirilir. Lavman metodunun bir gün daha devam edilmesi önerilir.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Dr. Ahmet Maranki Toksin atıcı kozmik salata tarifi

Vücutta yararlı maddelerin yanı sıra zararlı atıklar da yer alıyor.Toksinler, mikroorganizmaların salgıladıkları bir takım zehirli maddelerdir. Aslında bu zararlı atıklar, vücuttan bağırsaklar, böbrekler ve akciğerler yoluyla rahatlıkla dışarı atılabiliyor. Ancak bilinçsiz beslenme, stres, kahve, nikotin ve alkol gibi kötü alışkanlıklar nedeniyle vücut, zararlı maddelerin atmakta güçlük çekebiliyor.. Toksin atmak için kozmik salatanın çok yararlı olduğunu ,mutlaka yemeklerden önce yenilmesi gerektiğini açıkladı.
Toksin atıcı Kozmik salata tarifi:

Lahana, Maydanoz, Ispanak, Tere, Roka, Kırmızıturp, Havuç, Kuru soğan, Limon

Hazırlanışı: Tüm malzemeyi doğradıktan sonra üstüne limon ve nar şerbeti ilave edin.

Bu kozmik salatayı maksimum fayda sağlamak için yemeklerden önce yemeye önem verin.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Dr. Ahmet Maranki Kısırlık tedavisinde Kullanılacak şifalı bitkiler

İnfertilite kısırlık çiftlerin düzenli bir cinsel yaşamı olmasına rağmen 1 senilik süre zarfında gebelik oluşmaması olarak isimlendirilir..Kısırlık çiflerin evliliklerindede sorunlar yaşatabilir. birbirini şuçlamalar en tehlikeli konuşma biçimir. Tedavisi için ileri teknoloji gerektiren yöntemler kullanmayı gerektirir.

Teknolojiye başvurmadan önce gebelik şansının yaşam tarzınızdaki ya da diğer değişikliklerle artırılıp artırılmayacağını anlamak için buna neden olan herşeyi ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu süre zarfında da doğal alternatifleri değerlendirmekte fayda var.

Kısırlık tedavisi için önerilen şifalı bitkiler:

Ahududu (Rubus idaeus) : Kadınlarda hamilelik sırasında ortaya çıkan rahim iltihapları için ahududu yapraklarından yapılan çay önerilir. Hayvan yetiştiricileri ahududu yapraklarını,üretkenliklerini arttırmak için erkek hayvanların yemlerine karıştırırlar.

Herbalist Kathi Keville kısır erkeklerin ahududu yapraklarından yapacakları çayı demleyip içmelerini öneriyor.

Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Prof. Dr. Ahmet Maranki Depresyon problemleri için sarı Kantaron çayını Öneriyor

Ciddi depresyonu mutlaka bir psikiyatristin tedavi etmesi gerekir.Hafif depresyonda doğal ve bitkisel maddeler tedaviye yardımcı olabilir.

Hafif depresyon yaşam tarzımızı dengelemek ve pozitif enerji veren teknikleri uygulamakla kontrol altına alınabilir.

Sarı Kantaron: İçeriğindeki aktif bileşiklerden biri olan hipersinin anskiyetenin, depresyon ve değersizlik hissi gibi durumların tedavisinde çok önemli ilerlemeler sağlamaktadır.

Ciddi derecedeki depresyon hastalarının en büyük sıkıntısı olan uyku düzensizliklerini tedavi eden özellikleri vardır.

Kullanımı:1 bardak kaynar suya 1-2 çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron koyup 10 dakika demlenmesini bekleyin ve sonra için. 4 ile 6 hafta boyunca günde 1 veya 2 bardak bu çaydan içilirse son derece etkili olur.

Not:Eğer hamile iseniz sarı kantaron kullanmayın ve kullanırken şiddetli güneş ışınına maruz kalmayın. çünkü bu bitki cildi güneşe karşı hassaslaştırmaktadır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,
null
    null