Meme sağlığı mamografi ve gözetim

Geleceğe emin adımlarla sağlıklı olarak devam etmek istiyorsanız göğüslerini korumak ve düzenli kontrolleri olsun kadınların bazı adımlar atması gerekir. İşte size güven verici sonuçlar elde yardımcı olabilecek bir kaç şey vardır:
1. Rutin mamogram kontrolü yaptırın. Her ne kadar uzun vadede faydaları mamogram son soru altında, doktorlar ve araştırmacılar, düzenli bir x-ray şu anda kadın sağlığı ve meme durumunu izlemek için kullanılabilir en iyi yöntem olduğunu kabul geldiler. Bu düşük doz x-ray görünümleri, iki veya daha fazla perspektif aldığı her meme ayrı bir sıkıştırma içerir. Sonuçları hekimlere çok kısa bir süre rapor fotoğraf birkaç gün içinde okunur. X-ışınları kistleri, tümörleri tespit etmek ve kanal tıkanıklıkları, böylece bu uygun bir şekilde ve derhal tedavi edilebilir yardımcı olabilir. Kırk yaşın üzerindeki kadınlar yıllık mamogram olması için, çeşitli sağlık ve aile faktörlere bağlı olarak öneriler alabilirsiniz.

2. Kadınlar çocuklar önceki hayatında olan ve meme kanseri riskini azaltabilir onların daha fazla çocuk var. Bu gerçeği gebelik, eğer değiştirilmemiş, sol kanser neden olabilir meme değişiklikleri uyarır kaynaklanmaktadır. Ise korelasyon ne açık ne de tutarlı, kimin genç veya çoklu gebelik bu kategoriye dahil kadınların sakinleştirebiliriz.
3. Bir yemek, yüksek lif, düşük yağ diyeti. Araştırmalar, kadınların daha az meme kanseri eğilimli olabilir beslenme yağ yüksek düzeyde bir kaçının gösterir. Daha az kırmızı et ve tavuk veya balık, yanında bol sebze ve meyve her gün yemeye çalışın. Buna ek olarak, amacı bütün buğday ve benzeri kaynaklardan günlük diyet yeterli gram lif almak veya pişmiş sebze, taze.
4. Günlük egzersiz otuz dakika al. Yeni yapılan bir çalışmada kadınların 30-40 dakika her gün egzersiz gösterdi olanlar düzenli olarak egzersiz olmayan daha az kansere yakalanma riski vardı. Egzersiz hangi daha fazla bedensel sağlığı arttırmak ve bağışıklık fonksiyonu teşvik dolaşım ve kas koordinasyonu, geliştirir. Bu avantajlar iyi meme sağlığı için de katkıda bulunabilir.
5. Sigara içmeyin veya fazla alkol içmek. Sigara, bu meme kanalları veya damarlar yerleşmek ve tümör büyümesini teşvik vücut boyunca serbest radikallerin birikimine katkıda dolaşım sıkıştırır. Günde ikiden fazla içecek önemli alkol tüketimi artmış meme kanseri riskini bağlı olmuştur. Içecek ve ılımlılık duman, eğer at all.
6. Göğüs travması kaçının. Darbeler, yoğun basınç, veya herhangi bir yaralanma nadiren Kansere büyümek içine hücre anomalilerin yol açabilir. Zaman, bir spor sutyen giymek egzersiz. Eğer koruyucu giysiler kullanmak takım sporları oynarlar.
7. Hemşire çocuklarınız. Şişe yerine-senin bebekler, meme-onları beslemek besleme. Çalışmalar bir bebek için en iyi ve emziren anne sütü olduğunu göstermek de anneler için meme sağlığı destekler.

Etiketler: , , , ,
null
    null