Ender Saraç Kilo Vermeye Yönelik Bilgiler

Dr. Ender Saraç, Bodrum’da danışmanlığını yapıp eğitim verdiği sağlıklı yaşam merkezinde “zayıflama” konulu bir anlatım gerçekleştirdi.
Aile Hekimliği, Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Uzmanı Dr. Ender Saraç, High Health Center By Ender Saraç’ta “Fazla kilolardan nasıl kurtulmalıyız”, “Sağlıklı beslenmek için günlük hayatımızda nelere dikkat etmeliyiz” gibi konularda aktardıklarını katılımcılar dikkatle dinledi. Dr. Saraç, kış mevsimin yağlanma eğilimi arttığını belirterek, bu nedenle bazı kurallara dikkat etmek gerektiğini söyledi. Saraç, “Yoksa ne olduğunu anlayamadan önümüzdeki yaz büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bunun için ilk önce göbek ve bel civarınızı ölçeceksiniz. Erkekseniz 94 kadınsanız 88 santimetreyi geçmeyecek. Göbek ve bel civarını ölçerken ayakta durup göbek deliğinin bir parmak kadar altından bir mezurayla fazla sıkmadan ölçeceksiniz ve haftada bir bu ölçümün tekrarlayacaksınız. Eğer her hafta bir santimetre ekleniyorsa durum kötüye gidiyor demektir” dedi.
“Günde 6-7 fincan sıcak su için” önerisinde bulunan Ender Saraç, şunları kaydetti:
“Akşam geç vakitte ve ağır yiyecekler yemeyeceksiniz. Yemekleri yavaş yavaş çok acele etmeden, çok stres altında olmadan yiyeceksiniz. 5’i bir yerde çayı diye tarif edilen bir çay var. İçerisinde avokado yaprağı, mısır püskülü, kiraz sapı ve sapları ile maydanoz ve yeşilçayın olduğu bir karışım. Bu çaydan da günde 2 veya 3 fincan açık olarak içebilirsiniz. Metabolizmayı canlandıran bazı baharatları artırabilirsiniz. Egzersiz olmadan sağlıklı zayıflama olmaz. Günde en az 20 dakika egzersiz gerekli. Ayda
bir veya iki kez hamam ya da saunaya giderek sıkı ter atın ve peşinden de iyi bir kese yaptırın. Hepsinden önemlisi daha zayıf, daha sağlıklı, olmayı isteyecek ve karar vereceksiniz. Bununda arkasında duracaksınız. Kışın yemek aralarında bitki çayı içmek, günde iki küçük şişe maden suyu içmek yardımcı olan diğer unsurlar.”

Etiketler: , , , , , ,

Dr. Ender Saraç Göbek Basen eriten diyet

Eğer fazla kilolarınız belli bir bölgede ise örnek olarak böbek basen ve bel bölgelerinde yoğunlaşmış fakat bir türlü kilo veremiyorsanız üzülmeyin.. Özellikle bayanlarda bölgesel kilolar daha fazla olur.Böyle bir isteği ancak özel diyetlerle gerçekleştirebilirsiniz.

Sizlere 3 haftada, özellikle göbek-bel bölgesinden incelmeyi de sağlayacak özel bir program vereceğiz.

Ancak öncelikle şu noktayı vurgulayayım: Sadece diyetle bölgesel zayıflama tam olmaz.

Beraberinde özel egzersiz ve bazı özel bitkisel mönüler gerekir.

Bu programı 3 hafta uygulayın, 21’inci günün sonunda müthiş incelmeyi hayretle göreceksiniz.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,
null
    null