Ahmet Maranki Nefes Darlığı Bitkisel kür

Nefes darlığı kişinin nefes alıp vermesinin farkına varmasına denir.Bu rahatsızlık verici durumdur.Normalde kişi istirahat ederken nefes alıp verdiğinin farkında değildir.Bilinçaltında bu işlem gerçekleşir.Sağlıklı kişilerde günlük faaliyetlerde yada egzersizde hızlı nefes alıp vermekte hissettiğimiz durum aslında nefes darlığı denemez.Özellikle kilolu ve yaşlı kişilerde biraz efor sarfettikleri zaman bunu hissedebilir.

Solunum ve dolaşım yolu faaliyetleri kişinin isteklerini karşılayamadıkları konuma geldikleri zaman kişi nefes alıp verdiğin farkına varmaya başlar.Nefes darlığı başlıca akciğer ve solunum yolları ile ilgili hastalıklarda hissedilir.Akciğer ile ilgili bir çok sebepten dolayı nefes darlığı olabilir.Akciğer kanseri,astım,bronşit gibi nedenlerden dolayıda nefes darlanması gerçekleşebilir.Sigara tüketimide yine bu soruna neden olabilecek faktörler arasında sayılabilir.

Ahmet Maranki Nefes Darlığı Bitkisel Kür:

Malzemeler:

*10 tane karabiber

*10 tane karanfil

*6 tane zencefil

*5 tane tarçın

*Birer tutam ısırgan otu ve ayva yaprağı

Hazırlanışı:

Yukarıda sayılan bütün malzemeleri uygun kap içerisine atın.2 litre su ilave edin.15′er dakika aralığında 3′er bardak bu karışımdan için.Her içildiği zaman bir miktar ısıtıp bal ile tatlandırarak için.

Etiketler: , , , , , ,

Dr. Ahmet Maranki Toksin atıcı kozmik salata tarifi

Vücutta yararlı maddelerin yanı sıra zararlı atıklar da yer alıyor.Toksinler, mikroorganizmaların salgıladıkları bir takım zehirli maddelerdir. Aslında bu zararlı atıklar, vücuttan bağırsaklar, böbrekler ve akciğerler yoluyla rahatlıkla dışarı atılabiliyor. Ancak bilinçsiz beslenme, stres, kahve, nikotin ve alkol gibi kötü alışkanlıklar nedeniyle vücut, zararlı maddelerin atmakta güçlük çekebiliyor.. Toksin atmak için kozmik salatanın çok yararlı olduğunu ,mutlaka yemeklerden önce yenilmesi gerektiğini açıkladı.
Toksin atıcı Kozmik salata tarifi:

Lahana, Maydanoz, Ispanak, Tere, Roka, Kırmızıturp, Havuç, Kuru soğan, Limon

Hazırlanışı: Tüm malzemeyi doğradıktan sonra üstüne limon ve nar şerbeti ilave edin.

Bu kozmik salatayı maksimum fayda sağlamak için yemeklerden önce yemeye önem verin.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Dr. Ahmet Maranki Kısırlık tedavisinde Kullanılacak şifalı bitkiler

İnfertilite kısırlık çiftlerin düzenli bir cinsel yaşamı olmasına rağmen 1 senilik süre zarfında gebelik oluşmaması olarak isimlendirilir..Kısırlık çiflerin evliliklerindede sorunlar yaşatabilir. birbirini şuçlamalar en tehlikeli konuşma biçimir. Tedavisi için ileri teknoloji gerektiren yöntemler kullanmayı gerektirir.

Teknolojiye başvurmadan önce gebelik şansının yaşam tarzınızdaki ya da diğer değişikliklerle artırılıp artırılmayacağını anlamak için buna neden olan herşeyi ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu süre zarfında da doğal alternatifleri değerlendirmekte fayda var.

Kısırlık tedavisi için önerilen şifalı bitkiler:

Ahududu (Rubus idaeus) : Kadınlarda hamilelik sırasında ortaya çıkan rahim iltihapları için ahududu yapraklarından yapılan çay önerilir. Hayvan yetiştiricileri ahududu yapraklarını,üretkenliklerini arttırmak için erkek hayvanların yemlerine karıştırırlar.

Herbalist Kathi Keville kısır erkeklerin ahududu yapraklarından yapacakları çayı demleyip içmelerini öneriyor.

Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
null
    null