100 kalori yakmanın 4 kolay yolu

Küçümsediğiniz birkaç tane bisküviyle kolayca 100 kalori alabilirsiniz. Ama aynı kolaylıkla yakmanız da mümkün!

Kilo problemi olup diyet yapan, ya da yapmaya çalışan biriyseniz ve yemeyi de seviyorsanız, en büyük problemi o an canınızın çektiği bir şeyi yiyip yememeye karar vermede yaşarsınız. Canınız her neyi çekiyorsa, onu yemeyi çok istiyorsunuzdur. Ama yemeseniz içiniz içinizi yer, yeseniz, bu kez yedikten sonra pişman olursunuz. Oysa durumu tersine çevirmek mümkün. Yani o an o canınızın çok çektiği şeyi yiyip, sonra da kısa süreli bir aktiviteyle durumu denegeleyebilir ve fazladan aldığınız, diyetinize dahil olmayan kaloriyi yakabilirsiniz. 

Canınınız birkaç tane bisküvi mi çekti? Ya da belki bir bardak şarap? Bunları azımsamayın, çünkü birkaç tanecik diye küçümsediğiniz o bisküvilerle tam 100 kalori alıyorsunuz! Diyet yapan bir kadınının günde ortalama 1000 ila 1500 kalori aldığı düşünülürse, 100 kalori hi de azımsanacak bir miktar değil. Allahtan bunu kolayca yakabilirsiniz. Nasıl mı?

15 dakika dans edin
Nasıl?
Sevdiğiniz, hareketli bir müziği koyup, sesi kökleyin. Tek yapmanız gereken odanın ortasında deli gibi dansetmek. 15 dakika durmadan dans edin ve bir bardak şarabı 15 dakikada yakıverin. 

Vücuda yararı:
Dans, özellikle popo ve bacakları güzelleştirir. Ama dans ederken, sadece ayaklarınız üzerinde durup, sallanmayın. Daha hareketli olmalı ve tüm vücudunuzu kullanmalısınız. Kollarınızı kullanmak da egzersizin etkisini artıracaktır. 

Başka yararı var mı?
Sevdiğiniz bir müziği dinlemek, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Dans da, vücudunuzun serotonin salgılamasına neden olacağından, bulutların üstüne çıkmanız işten bile değil. 

65 dakika sevişin
Nasıl?
Şimdiye kadar öğrenmediyseniz, burası direktif vermek için uygun bir yer hiç değil. Siz en iyisi üçüncü egzersize bir göz atın.

Vücuda yararı:
Seks, tüm vücudu forma sokmak açısından harikadır. Ayrıca kalp ve akciğerler için de mükemmel bir egzersizdir. Maceracı olun ve değişik pozisyonlar deneyin. Böylece farklı kas gruplarını çalıştırabilirsiniz. 

Başka yararı var mı? 
Seksle ilgili hepimizin bildiği tüm iyi şeylerin yanı sıra, seks stres atmak için de birebirdir.

30 dakika bowling oynayın
Nasıl?
Birkaç arkadaşınızı toplayın ve bir bowling salonuna gidin.

Vücuda yararı:
Aslında bowlingin oldukça hafif bir egzersiz olduğu söylenebilir. Nefes nefese kalmadan, kollarınızı forma sokmanın iyi bir yoludur. İlk kez oynayacaksanız, çok ağır bir topla başlamamakta fayda var. Ama bowlingde yeni değilseniz, o zaman taşıyabileceğiniz ve yuvarlayabileceğiniz en ağır toğu tercih edin ve her iki kolunuzu da kullanmaya gayret edin. Belki harika skorlar kaydetmezsiniz ama dengeli bir egzersiz yapmış olursunuz.

Başka yararı var mı?
Aile ve arkadaşlarınızla bir araya gelip, hoş zaman geçirmenizi sağlayan eğlenceli bir aktivite. Üstelik yaparken egzersiz yapıyormuşsunuz hissine de kapılmayacaksınız.

25 dakika yürüyüş/alışveriş yapın.
Nasıl?
Elinizde sandviçiniz masabaşından kalkmadan tüm gübü ofiste geçireceğinize, dışarı çıkıp seri bir şekilde yürüyüp, dükkanlara bakın.

Vücuda yararı:
Yürüyüş, tüm vücut için harika bir egzersizdir. Doğru bir şekilde yürürseniz, ki bundan kastım, önce topuğunuzun, sonra ayak parmaklarınızın yere değmesi, yürüyüşün etkilerini sadece baldırlarınızda değil, üst bacaklar ve poponuzda da hissedebilirsiniz. Ayrıca her iki elinizde taşıyacağınız torbalarla, kollarınızı da çalıştırabilirsiniz, ki bu da alışveriş torbalarını doldurmak için nefis bir özür. 

Başka yararı var mı?
Madem alışveriştesiniz, kendinizi ödüllendirin. Ama yemekle değil! Mesela yeni ve daha dar giysiler, kendinizi harika hissetmenizi sağlayacaktır.

Etiketler: , ,
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama
    null